“Narvesen” kā pirmais mazumtirgotājs Latvijā ievieš 100% dabiskus papīra krūžu vāciņus

21. Aprīlis, 2020
 “Narvesen” kā pirmais mazumtirgotājs Latvijā ievieš 100% dabiskus papīra krūžu vāciņus

Rūpējoties par ekoloģiskā nospieduma mazināšanu un mudinot sabiedrību izvēlēties ilgtspējīgus paradumus, vadošais mazumtirdzniecības tīkls “Narvesen” jau pērn tirdzniecības vietās ieviesa dabiskas, 100% pārstrādājamas līdzi ņemamās kafijas krūzes. Nu “Huhtamaki” "Future Smart" dabiskās šķiedras krūzēm pievienojušies arī "Future Smart Duo" vāciņi – pirmie šāda veida vāciņi Latvijā, kas izgatavoti no koka un cukurniedru izspaidu šķiedras, piemēroti gan karstu, gan aukstu dzērienu baudīšanai ar salmiņu vai bez tā un ir pilnībā kompostējami vai pārstrādājami.

“Turpinot mērķtiecīgu ilgtspējīga iepakojuma attīstības politiku, no augiem ražotajām krūzītēm “Narvesen” tirdzniecības vietās nu pieejams lielisks papildinājums – 100% otrreiz pārstrādājami vai kompostējami vāciņi, kas ved mūs vēl soli tuvāk Eiropas Parlamenta regulas īstenošanai. Tā līdz 2021. gadam paredz vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu aizliegumu. Jebkurā “Narvesen” tirdzniecības vietā joprojām ir iespējams iegādāties kafiju līdzņemšanai savā krūzītē vai, baudot karsto dzērienu uz vietas, atteikties no vāciņa pavisam. Taču jaunie "Future Smart Duo" ir vērtīga alternatīva ikvienam, kam rūp vides veselība,” skaidro Dace Dovidena, SIA “Narvesen Baltija” valdes priekšsēdētāja.

Tāpat kā “Huhtamaki” papīra krūžu sastāvā, arī jauno vāciņu sastāvā nav plastmasas. To galvenā sastāvdaļa ir cukura ražošanas blakusprodukts – cukurniedru izspaidas, kas līdz ar koksnes šķiedru pārstrādātas īpašā kartonā. Cukurniedru izspaidas ir dabisks blakusprodukts pēc cukurniedru sulas ieguves. Tās pārsvarā nonāk atkritumos, kur dabā sadalās, tomēr šīs šķiedras ir lieliski piemērotas ilgtspējīgu iesaiņojumu ražošanai. Turklāt cukurniedres ir viens no visātrāk atjaunojamiem dabas resursiem.

“Tāpat kā visur pasaulē, arī Latvijā videi draudzīgs un ilgtspējīgs dzīvesveids vairs nav tikai stilīga tendence, bet gan faktors, kas ietekmē mūsu visu kopīgo nākotni. Tā ir arī pašsaprotama klientu prasība, atbalstot tos mazumtirgotājus, kuri apliecina klientiem svarīgas vērtības. “Narvesen” pieredze liecina, ka tas var būt abpusējs process, kurā uzņēmums seko klienta vēlmēm un vienlaikus mudina pircējus izdarīt atbildīgas izvēles. Tāpēc esam ļoti priecīgi, ka pirmie Latvijā varam klientiem piedāvāt pilnībā pārstrādājamu komplektu līdzņemamo dzērienu baudīšanai – krūzīti, vāciņu un salmiņu,” uzsver Dace Dovidena.

Līdzīgi kā papīra krūzes, arī jaunieviestie vāciņi tiek ražoti “Huhtamaki” ražotnēs Eiropā, bet izejvielas iegādātas no uzticamiem sadarbības partneriem Āzijā. "Future Smart Duo" vāciņi šobrīd tiek sertificēti kā industriāli un mājas apstākļos kompostējams materiāls.

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā