“Narvesen” kā pirmais mazumtirgotājs ievieš tirdzniecībā 100% dabiskas papīra krūzes

25. Jūnijs, 2019
“Narvesen” kā pirmais mazumtirgotājs ievieš tirdzniecībā 100% dabiskas papīra krūzes

 

Lai kafijas pauze būtu ne tikai garšīga un vizuāli baudāma, bet arī atstātu mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, vadošais mazumtirdzniecības tīkls “Narvesen” ir pirmais mazumtirdzniecības sektorā, kurš tirdzniecības vietās ieviesis dabiskas, 100% pārstrādājamas līdzi ņemamās kafijas krūzes. “Huhtamaki” Future Smart papīra krūzēs netiek izmantoti tādi materiāli, kas iegūti no naftas ķimikālijām, un tajās iestrādāts bioloģisks mitruma aizsargslānis. No augiem izstrādātās krūzes ir milzīgs solis uz priekšu ilgtspējīgā karsto dzērienu baudīšanā pa ceļam.

“Nav noslēpums, ka cilvēki aizvien vairāk cenšas savā ikdienā ieviest videi draudzīgas dzīvošanas principus – šķiro atkritumus, iet uz veikalu iepirkties, līdzi ņemot maisiņu, vai izvēlas divriteni auto vietā. Arī “Narvesen” mērķtiecīgi attīsta ilgtspējīgu iepakojumu politiku – jau šovasar visās tirdzniecības vietās ieviestas pirmās krūzītes, kas ražotas no augiem un ir 100% otrreiz pārstrādājamas un dabiskas. Tas ir būtisks solis, gatavojoties Eiropas Parlamenta regulai, kas līdz 2021. gadam paredz vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu aizliegumu,” skaidro Ineta Legzdiņa, “Narvesen Baltija” Iepirkumu direktore, norādot, ka “Narvesen” šobrīd aktīvi strādā pie alternatīvu risinājumu apzināšanas un ieviešanas. Kopumā tirdzniecības vietās tos plānots ieviest jau līdz 2021. gadam.

Jaunās papīra krūzes ir svarīgs solis ilgtspējīgu iepakojumu ieviešanā. Krūzēs izmantota īpaša ūdensnecaurlaidīga šķiedra, kas sintezēta no cukurniedrēm. Papīra krūžu izgatavošanā izmantotais papīrs ir PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) sertificēts jeb nācis no mežiem, kuru apsaimniekošana ir novērtēta kā ilgtspējīga.

“Izvēloties līdzi ņemamās kafijas krūzītes, allaž domājam par diviem aspektiem: vizuāli estētisko un videi draudzīgo. Tāpēc uzmanību pievēršam ne tikai pašas kafijas kvalitātei, bet arī tam, lai kafijas krūzes būtu videi draudzīgas. Būtiski, ka “Narvesen” krūzītes neceļo pie mums no tālām Āzijas valstīm, bet tiek ražotas Somijā, “Huhtamaki” rūpnīcā, un tas nozīmē īsāku ceļu, mazāku ogļskābās gāzes emisiju un līdz ar to – arī mazāku kaitējumu dabai,” skaidro Ineta Legzdiņa, aicinot kafiju un siltos dzērienus “Narvesen” iegādāties arī pašu līdzņemamajās krūzēs.

Jaunieviesto krūžu papīrs tiek ražots no Somijas kokiem, kas auguši ilgtspējīgi apsaimniekotos mežos un ir PEFC sertificēti. Tālāk koksni pārvērš papīrā, to apstrādājot ar bioloģisku, ūdensnecaurlaidīgu slāni. Šis slānis ir būtisks, lai papīrs nesamirktu un kafiju varētu baudīt no sausas krūzītes. Papīrs nonāk “Huhtamaki” rūpnīcā, kur krūzīšu veidošanas process ir pilnībā automatizēts. Taču ik pa 30 minūtēm tiek veikta kvalitātes pārbaude – testētas nejauši izvēlētas krūzītes, lai pārliecinātos, ka tās ideāli atbilst visiem nepieciešamajiem parametriem. Jau šobrīd “Huhtamaki” rūpnīcā tiek veikti sagatavošanās darbi, lai tuvā nākotnē laistu klajā arī jauna tipa vāciņus no dabiskas šķiedras, kas vidē sadalās un var tikt pārstrādāta.

 

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā