Eksperimentālā fotosesijā Dons, Patrisha un Kristīne Virsnīte izlādē emocijas

26. Jūnijs, 2019
Eksperimentālā fotosesijā Dons, Patrisha un Kristīne Virsnīte izlādē emocijas

Ikdiena mūs bieži ieliek “rāmjos”, nereti liekot apspiest savas emocijas un liedzot teikt, ko patiesībā domājam. Lai ļautos emocijām, “Narvesen kafijas kluba” izaicinājumu just par visiem 100 un darīt lietas, ko ikdienā nedarītu, pieņēmuši mūziķi Dons un Patrisha un TV personība Kristīne Virsnīte. Visi trīs eksperimentālā fotosesijā atļāvušies izkāpt no komforta zonas, bet gūtās emocijas fotogrāfs Gatis Rozenfelds iemūžinājis eksperimentālās fotogrāfijās, kas attīstītas stiprā, melnā kafijā.

Fotosesijas laikā tās dalībnieki plēsa traukus, meta gaisā pilnas kafijas krūzes, sita bungas un traucās uz Harley Davidson moča, ļaujot kafijai noārdīt ikdienību. Visi trīs atzīst – lai ko tu darītu, tas jādara no sirds, jo nav jēgas kaut ko darīt pa pusei. To atgādina arī “Narvesen kafijas klubs” – jauna kustība, kas līdz ar īstu kafiju iedrošina izvēlēties arī neviltotas emocijas un īstu, patiesu komunikāciju.

Fotosesijas attēlus attīsta melnajā kafijā

Attēlu autors ir fotogrāfs Gatis Rozenfelds, kurš galveno iedvesmas avotu atradis savā rīta kafijā. Viņš nolēmis ļauties kafijas trakumam un radīt attēlus, kas attīstīti “Narvesen” melnajā kafijā. Tā kā fotografēt Gatis Rozenfelds sācis pirms 20 gadiem, kad pasaulē vēl valdīja analogās jeb “slapjās” fotogrāfijas metodes, viņam šī tehnika nav sveša – izrādās, kafijas, C vitamīna un sodas sajaukums var aizstāt tradicionālos attīstītājus melnbalto attēlu attīstīšanas procesā! Pārējais jau bijis modeļu un kafijas eksperimenta jautrības ziņā, strādājot ar lielformāta kameru uz filmas un tikai pašās beigās pārvēršot rezultātu mūsdienām atbilstošā elektroniskā formātā, to ieskenējot.

Kristīne Virsnīte plēš šķīvjus

TV personība Kristīne Virsnīte atzīst, ka just par visiem 100 ir visbailīgākā sajūta pasaulē, jo pastāv risks, ka citi mūs var nesaprast, nepieņemt, atgrūst vai novērsties. Taču tikai brīžos, kad viņa ļaujas savām emocijām, TV dīva saprot, ka dzīvo pa īstam. Šoreiz Kristīne izvēlējusies emocionāli neērtu fizisku jūtu izpausmi – fotosesijas laikā no viņas rokas “gājuši bojā” vairāki šķīvji, simbolizējot īstu emociju sprādzienu.

“Ja manī ir spēcīgas emocijas, par to zina visi. Kādreiz man šķita, ka ar to zaudēju, taču šodien saprotu, ka zaudēju brīžos, kad pietrūkst drosmes tās atklāti parādīt un tādi, protams, ir, jo šķiet, ka to nedrīkstu, tā nav pieklājīgi, ko par mani padomās. Taču atjēdzoties, apzinos, ka daudz nozīmīgāk par citu priekšstatiem un vēlmi būt labai visiem ir tas, ko dienas beigās domāju par sevi es pati. Nav nemaz tik vienkārši tāpat vien saplēst šķīvi vai pamest gaisā pilnu krūzi kafijas, taču, ar neērto sajūtu, kas pārņem lejot kafiju vai plēšot traukus, var vilkt paralēles ar dzīvi. Ja būtu ļāvusi bailēm ņemt virsroku, nekad nebūtu nonākusi televīzijā,” atzīst Kristīne Virsnīte.

Dons “izlādējas” uz bungām

Mūziķis Dons emociju vadīšanu uzskata par mākslu, kuru cilvēki mācās visu dzīvi. Viņam, tāpat kā daudziem, nav sveša ne sajūta, ka esi to jau apguvis, nedz atziņa, ka dzīve pēkšņi piespēlējusi situāciju, kurā jāsāk atkal viss no gala.

“Lai gan reizēm esmu diezgan karstasinīgs, pirms gadiem desmit es noteikti aizsvilos daudz ātrāk. Tagad liekās emocijas mēģinu “izšaut” ierakstos vai koncertos, kur gan parasti dziedu vai spēlēju ģitāru, tāpēc šoreiz sēšanās pie neierastā bungu komplekta, kas turklāt klāts kafijas pupiņām, sagādāja iespēju “izlādēties” vēl nebijušā veidā,” stāsta Dons.

Patrisha iemēģina Harley Davidson

“Man ir svarīgi, lai cilvēki sajustu manu patieso “es”, jo cilvēka patiesā būtība piesaista visvairāk. Tāpēc nebaidos atzīt, ka esmu gana bailīga un, visticamāk, nemēģinātu darīt neko patiešām traku – vismaz neko tādu, ko reāli ekstrēmu piedzīvojumu mīļotāji uzskatītu par īpašu. Taču esmu pārliecināta, ka ikdienā ir jājūt par visiem 100, lai vairotu drosmi citām reizēm, kad, iespējams, vajadzēs izjust arī uz 200,” savā pārliecībā dalās jaunā dziedātāja Patrisha, kas fotosesijā pirmoreiz dzīvē kāpusi uz Harley Davidson moča, lai tā “mugurā” izbaudītu pilnu emociju gammu no satraukuma un adrenalīna, līdz par smiekliem un sajūsmai.

“Narvesen kafijas klubs” radīts, lai mudinātu ieklausīties sajūtās un atrastu tām atbilstošāko kafiju. Kluba vadību uzņēmušies Latvijas radošākie baristas un kafijas garšu eksperti Rihards Saksons, Edīte Vimba un Gatis Silenieks. Kopā ar viņiem kluba biedri iepazīsies ar kafijas kultūru un tradīcijām, atklās svarīgāko, kas jāzina par kafijas kvalitāti, kā arī dos noderīgus un praktiskus padomus izcilas kafijas pagatavošanai, lai atrastu savām sajūtām atbilstošāko kafiju.

Vairāk par “Narvesen kafijas klubu” var uzzināt: narvesen.lv/kafijas-klubs/

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā